KRAKUS

Komfort z klasą

Budynek

IDEA

Krakus to najnowocześniejszy budynek w Tarnowie.

Jego lokalizacja w centrum miasta (zbieg ulic Krakowskiej, Nowy Świat i Sowińskiego) oraz niespotykana bryła architektoniczna sprawiają, że obok tej budowli nie można przejść obojętnie.

Już od początku prac projektowych twórcom tego budowlanego arcydzieła przyświecała jedna myśl: dokonać czegoś niezwykłego i użytecznego zarazem, połączyć funkcjonalność z komfortem, piękno z praktycznym zastosowaniem i najnowsze technologie z ekologią.
Efekt końcowy przerósł chyba najśmielsze przewidywania. Oto w centrum miasta wyrósł niepowtarzalny budynek, idealnie mimo swego nowoczesnego designu, komponujący się w urokliwą tarnowską starówkę.

Dzięki pokryciu bocznych ścian Krakusa specjalnymi, refleksyjnymi szybami, ten nowoczesny biurowiec idealnie godzi myśl techniczną XXI wieku z arcydziełami sztuki architektonicznej sprzed kilku stuleci, a obraz okolicznych kamienic odbijający się w ogromnych lustrzanych powierzchniach pozostawia niezapomniane wrażenie.
Szczegółowe informacje Realizacja takiego przedsięwzięcia, jakim była budowa Krakusa, wymagała zastosowania najnowszych rozwiązań technicznych.

Od początku prac nad koncepcją budynku, brano pod uwagę wszystkie możliwości jakie niesie ze sobą technika naszych czasów. Projekt uwzględniał wszystkie wymagania, tak bezpieczeństwa jak i komfortu pracy. Już w fazie projektowej zadbano o to, by budynek był optymalnie wyposażony pod względem infrastruktury multimedialnej.

Krakus to pięciokondygnacyjny nowoczesny budynek, którego łączna powierzchnia wynosi ok. 2,5 tys. m2.

Transport pomiędzy poszczególnymi piętrami budynku, znakomicie ułatwiają ruchome schody oraz 2 windy.

Zgodnie z założeniami projektowymi, Krakus nie ograniczna przyszły inwestorów do zabudowy istniejących ścianek działowych. Stwarza on możliwość dowolnej aranżacji wnętrz w wykorzystaniu blisko 500 metrowych powierzchni na każdym piętrze. Na każdej kondgnacji budynku znajdują się ponatwo tzw. pełne węzły multimedialne, dające możliwość korzystania nie tylko z telefonu czy internetu (własny serwer z szybkim dostępem do sieci), ale także z sieci telewizji przemysłowej.

Bezpieczeństwo w Krakusie jest równoznaczne z nowoczesnymi technologiami zastosowanymi przy jego budowie.

Wszystkie materiały użyte przy jego budowie spełniają najsurowsze wymagania bezpieczeństwa budowlanego i pożarowego. Pomyślano także o bezpieczeństwie klientów biurowca.
W całym budynku znajduje się 36 dniazd typu monitoring, do których w każdej chwili można podłączyć zestaw kamer.

W budynku nie mogło także zabraknąć pomieszczeń socjalnych, Znajdują się one na każdej kondygnacji, gwarantując pracownikom niezbędny komfort i namiastkę domowej atmosfery.

W podziemiach budynku znajduje się także restauracja orientalno-europejska BombayMusic, co znacznie ułatwia wybór miejsca na nieoficjalne rozmowy biznesowe. W zacisznym azylu tego miejsca można do woli omawiać sporne warunki kontraktów, czy też świętować zawarte porozumienia.

Właściciel

"Tarnów otrzyma niepowtarzalną szansę na właściwą promocję w całym kraju"

Właścicielem budynku jest spółka GESTOR.
To właśnie dzięki uporowi i wytrwałej pracy właścicieli firmy, idea biurowca na miarę XXI wieku mogła zostać zrealizowana właśnie w Tarnowie.

- Cieszymy się, że udało nam się szczęśliwie doprowadzić do końca przedsięwzięcie. Teraz mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji Tarnów, a właściwie gospodarcze środowisko tego miasta, otrzyma niepowtarzalną szansę na właściwą promocję w całym kraju.
Nasz budynek będzie dla firm, które zdecydują się na dzierżawę, najlepszą wizytówką. Synonimem komfortu z klasą.